Simon Mignolet gaat voor eerste hoofdprijs met Liverpool
Dit bericht delen
Rode Duivel-doelman Simon Mignolet staat met zijn club Liverpool deze woensdag voor zijn eerste Europese bekerfinale. Mignolet heeft als sluitpost een groot aandeel gehad in het bereiken van de finale en is nu gebrand om de Europa League 2015-2016 winnend af te sluiten: “Dit is een grote kans om de Europa Leaguefinale te winnen. Het hele team is vol zelfvertrouwen dat we dat ook gaan doen”, zegt hij overtuigend bij Sky Sports.
Jurgen Klopp is de ‘te kloppen man’
Het succesverhaal van The Reds wordt voor een groot gedeelte opgehangen aan de komst van de extravagante Duitse oefenmeester Jurgen Klopp. Mignolet erkent dat zijn coach een belangrijke rol speelt binnen het team: “Jurgen Klopp heeft ons elke wedstrijd aangespoord om 100 procent te geven. Telkens benadrukte hij dat de Europa League een prachtige competitie is en dat het een geweldig decor is om in te spelen. Om de finale te bereiken moesten we winnen van drie teams die volgend jaar waarschijnlijk in de Champions League uitkomen. Als je van Manchester United, Dortmund en Villarreal kan winnen, dan kan je ook Sevilla verslaan.”
Wel of geen Origi in finale?
Mignolet zal het in de finale zonder landgenoot Cristian Benteke moeten doen en ook Divock Origi is onzeker, al is er volgens Klopp iets meer hoop op een goede week: “We moeten nu nog niks beslissen. Hij is sneller terug dan we dachten. Alle medische therapeuten en coaches deden en doen hun werk heel goed. Maar we mogen dit niet forceren, we nemen het zoals het komt. Op dit moment is Divock op de goeie weg, een betere weg dan een dag na zijn blessure verwacht werd. Maar of er genoeg tijd is, weet ik niet”, aldus Klopp over het al dan niet meespelen van Origi. Hoopgevend zijn de geluiden dat Origi deze maandag een succesvolle laatste trainingstest heeft afgelegd. Volgens de clubwebsite is de Belg inzetbaar, maar of Klopp hem ook wedstrijdfit acht zal moeten blijken.
Liverpool-middenvelder Emre Can gaat woensdagavond zeker aan de aftrap staan. Can is een belangrijke steunpilaar in het Engelse succeselftal. Volgens hem gaat Liverpool geschiedenis schrijven door voor het eerst in elf jaar tijd weer een (Europese) hoofdprijs binnen te slepen: “Sevilla heeft een hoop ervaring in het spelen van de Europa League. Ze stonden de laatste twee jaren in de finale en wisten beide keren te winnen. Het wordt dus een zeer zware wedstrijd voor ons, maar als we als team net zo goed spelen als in de voorgaande matches dan zijn we absoluut in staat om dit duel te winnen.”
Klopp: “Uitzonderlijke teamprestatie”
Ook trainer Jurgen Klopp is overtuigd van de kwaliteiten van zijn elftal en geeft daarmee de supporters van Liverpool hoop dat de verloren Champions Leaguefinale van 2007 tegen AC Milaan eindelijk kan worden uitgewist: “Dat was de laatste keer dat Liverpool in een Europese finale stond”, weet Klopp. “Het bereiken van de eindstrijd gaat altijd gepaard met een beetje geluk, maar het is vooral een uitzonderlijke (team)prestatie die ervoor zorgt dat we nu in de positie zijn om de Europa League te winnen. En nu we eenmaal in de finale staan, zullen we er alles aan doen om ook die titel te pakken”, aldus Klopp op de clubwebsite.
Sevilla bijna synoniem voor Europa League
De jongste jaren heeft het Spaanse Sevilla zich ontpopt als een echte Europa League-cupfighter. Het team van coach Unai Emery is volgens UEFA.com ‘hongerig en focussend’ voor een derde beker op rij. “Deze derde Europa Leaguefinale in drie jaar tijd bewijst hoe gefocust en hongerig we echt zijn om goed te presteren in dit toernooi. Onze tegenstander zal het ons lastig maken, maar wij gaan ook deze keer weer winnen”, zegt Emery vastberaden. Kevin Gameiro, topscoorder van Sevilla met 28 doelpunten, is al even positief over de kansen van zijn team: “Het is geweldig. Liverpool gaat het ons zeker moeilijk maken, maar ons team is al een aantal jaren samen en we weten hoe dit soort wedstrijden gespeeld moeten worden. Onze ervaring zal ons opnieuw de eindzege opleveren.”
Bookmakers
De bookmakers hebben moeite te beslissen wie de grootste favoriet is voor deze match. Liverpool, dat als achtste eindigde in de Premier League, of Sevilla dat in de Primera Division nooit uitblinkt maar al jaren absolute top is in de Europa League? De pre-wedstrijd quoteringen tonen aan dat bookies The Reds uiteindelijk de beste kansen toedicht. De odds voor Engelse winst (en dus ook voor onze Belgen aldaar) staan op x 2,40 uw inleg. Een inzet op Sevilla – dat speelt zonder de geblesseerde Krohn-Dehli, Reyes en Tremoulinas – staat gequoteerd op x 3,20. Een gelijkspel na negentig minuten zorgt voor de hoogste uitkering: x 3,40 de inleg.
[av_promobox button=’no’ label=’Click me’ link=’manually,http://’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’]
De Europa Leaguefinale Liverpool – Sevilla wordt gespeeld op woensdag 18 mei om 20:45 uur in het St. Jacob-park te Bazel in Zwitserland. Gaat Sevilla voor de trebble of pakken de Liverpool-Belgen hun eerste hoofdprijs? Zet nu in en pak die hoge odds uit de pre-wedstrijd quoteringen die voetbalgokken.be voor u heeft verzameld. Pak snel uw bonus bij Unibet en krijg tot wel 60 euro aan gratis weddenschappen! Schrijf u hier in bij Unibet.be…[/av_promobox]
Reacties
Onze Belgen gaan er hard voor werken. Ik heb er vertrouwen in. Liverpool gaat winnen met 2-1!
9 jaar geledenGeen tegendoelpunt met Mignolet tussen de latten! ;)
9 jaar geledenSevilla heeft een sterk team. Als Liverpool dit wint met 1-0 dan zou dat al heel knap zijn. Ik ga ervoor!!
9 jaar geledenSevialla is de koning, keizer en admiraal van de Europa League. Zoveel ervaring in het spelen van finales, die gaan Liverpool links en recht voorbij spelen. Ik heb ingezet op (dikke) winst voor de Spanjaarden.
9 jaar geledenDit wordt een knalpot! Hopen op spektakel, veel goals en veel bier. Veel plezier haha
9 jaar geledenGo Divock!!!
9 jaar geledenMeer nieuws
Champions League finale: Manchester City – Inter Milaan
Deze zaterdag wordt de finale van de UEFA Champions League gespeeld. Manchester City en Inter Milaan tre...
Lees meerStraffe odds UEFA Conference League finale: Fiorentina – West...
Deze woensdag staan vele ogen gericht op de finale van de UEFA Europe Conference League. De finalisten z...
Lees meerStraffe odds PO1 match KRC Genk – Royale Union SG
In PO1 treffen KRC Genk en Royale Union SG elkander deze zondag in de Cegeka Arena. De teams kunnen zich...
Lees meerWedden op halve finale Manchester City – Real Madrid in UEFA ...
In de UEFA Champions League worden deze week de returns in de halve finales bekampt. Deze woensdag treff...
Lees meer
Sevilla is een moeilijke tegenstander, maar Liverpool gaat dit winnen dankzij onze landgenoten ;)
9 jaar geleden