KAA Gent in de Champions League tegen Olympique Lyon
Dit bericht delen
KAA Gent verwelkomt, voor de eerste wedstrijd in de Champions League, het Franse Lyon in de Ghelamco arena. Voor KAA Gent is Lyon niet alleen het eerste obstakel, het is ook de eerste keer dat de Buffalo`s in dit hoofdtoernooi mogen spelen. Het is een droom die werkelijkheid wordt voor de landskampioen; spelen in de Champions League. Aanstaande woensdag wordt er aan dit langverwachte avontuur begonnen en direct in eigen huis.
‘’Durven dromen”
Niet alleen voor Gent is het een nieuw avontuur, ook voor trainer Hein Vanhaezebrouck is het zijn debuut op het hoogste niveau. Vanhaezebrouck is klaar voor de eerste aftrap ooit, in de Champions League. De oefenmeester is vastberaden en wil ook in dit toernooi zijn typische manier van voetballen doorzetten. “Wij proberen positief voetbal te spelen. Dat kan je natuurlijk op verschillende manieren definiëren. We proberen zoveel mogelijk balbezit te hebben, matchen te domineren en veel kansen te creëren. En nu zullen we zien of we dat in de Champions League ook kunnen”, zei hij aan Champions League Magazine.
Ook voor de supporters is het Champions League een echt avontuur. Vanhaezebrouck verwacht een gezellige boel in de Ghelamco Arena. Dat de rol van de supporters belangrijk is voor de club geeft hij aan in datzelfde magazine: “We hebben altijd realistische fans gehad, die beseften dat we er dichtbij waren, maar toch ook niet helemaal aan de top. Nu we de titel hebben gewonnen zie je dat ze er meer in geloven, ze durven te dromen. Ze zullen ons ten volle ondersteunen in ons avontuur. Dus ik verwacht een geweldige sfeer tegen Lyon”, besluit de trainer.
KAA Gent kampt met veel blessures
Niet voor alle spelers zal de sfeer geweldig zijn. Erik Johanssen kampt met een knieblessure en kan een maand lang niet meedoen. De verdediger was met het Zweedse team op pad en raakte tijdens een training geblesseerd. Naar verwachting zal de verdediger vier tot zes weken uit de roulatie liggen. De verdediger moet daarom een streep onder de eerste de Champions League-ouverture zetten. Slecht nieuws voor AA Gent die Johansson deze zomer voor twee miljoen euro van Malmö FF gekocht heeft. Dit is niet het enige blessureleed bij Gent. Ook Rami Gerhson en Stefan Mitrovic zijn in de wedstrijd tegen Lyon niet inzetbaar. Beide spelers hebben te maken met fysieke klachten.
Hein Vanhaezerbrouck maakt zich daarentegen weer geen zorgen over Sven Kums. De trainer verwacht woensdag tegen Lyon weer te kunnen beschikken over zijn kapitein. In de wedstrijd tegen Zulte Waregem kreeg Kums het zwaar te voorduren. De middenvelder van Gent werd in de 67ste minuut uit het veld gehaald. Hij had een buil op zijn voorhoofd door een elleboogstoot en daarbovenop ook nog schade aan zijn knie en enkel.
Lyon is de eerste club die de Buffalo`s moeten uitschakelen in de Champions League. Daarna staan Zenit Petersburg en Valencia op het programma. De uitwedstrijd in en tegen Lyon wordt gespeeld op 24 november.
Bookmakers
De meeste wedskantoren stellen zich nog vrij neutraal op. De odds verschillen niet veel van elkaar. Een leuke wedstrijd dus om uw eigen voetbalkennis te laten zien. Winst voor de thuisclub wordt beloond met een uitkering van x 3.40. Een gelijkspel wordt ook verdrievoudigd namelijk x 3.20. De bookmakers verwachten het meest van Lyon en de uitkering voor winst voor de Franse club staat dan ook op x 2.15.
[av_promobox button=’no’ label=’Click me’ link=’manually,http://’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’]
De wedstrijd KAA Gent – Olympique Lyon wordt gespeeld op woensdag 16 september om 20.45 uur in de Ghelamco Arena in Gent. Speel mee met deze eerste wedstrijd in de Champions League voor Gent en win zelf ook mooie prijzen. Pak uw voordeel bij Betfirst en krijg een spectaculaire bonus van 60 euro! Schrijf u hier in bij Betfirst.be…[/av_promobox]
Reacties
Ik zet vol in op winst voor Gent. Thuis pakken ze die punten wel.
8 jaar geledenLastig, maar ik verwacht een gelijkspel: 1-1. Lyon is sterk en Gent speelt thuis.
8 jaar geledenBen bang dat Gent niet tegen mij op kan tegen Lyon. Gent nog niet overtuigend in League tot nu toe en Lyon is echt goed!
8 jaar geleden2x rood en dan 1-1 spelen. Vooraf niet gehoopt maar als je met 9 man eindigt moet je blij zijn met een punt.
8 jaar geledenDie rode kaarten waren ook best omstreden!
8 jaar geledenLyon laat hier kans liggen en Gent wint hier een punt imo.
8 jaar geledenMeer nieuws
Wedden op oefenmatch Duitsland – België
Deze week komen zowel Duitsland als België niet in actie in de EK kwalificatie voor EURO2024 en dus word...
Lees meerPre-match odds EK kwalificatie kraker Italië – Engeland
Deze donderdag wordt een begin gemaakt aan de EK kwalificatie voor EURO2024. In deze eerste speelronde s...
Lees meerWedden op EK kwalificatie match Oostenrijk – Azerbeidzjan
Deze vrijdag spelen de Rode Duivels op verplaatsing tegen Zweden. Tegelijkertijd komen ook de poulegenot...
Lees meerWedden op EK kwalificatie EURO 2024: Zweden – België
Deze vrijdag komen de Rode Duivels terug in actie. Met de nieuwbakken bondscoach Domenico Tedes...
Lees meer
Wedden dat dit een zware dobber wordt, maar thuis tegen Lyon zijn er voor dit Genk zeker mogelijkheden.
8 jaar geleden